Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звіт із ЄСВ за найманих працівників: загальні правила складання

Із консультації ви дізнаєтеся, як сформувати та подати звіт із ЄСВ за найманих працівників за формою № Д4, наведеною в додатку 4 до Порядку № 435 (далі – Звіт).

Звіт складається з титульного аркуша та дев'яти таблиць. Однак роботодавці зазвичай заповнюють таблиці 1, 5–7, причому в основному подаються таблиці 1 і 6. Якщо дані для заповнення таблиці 5 відсутні, вона не подається, а таблиця 7 подається за особливими категоріями працівників, які є далеко не в усіх. У консультації розповімо про заповнення всіх цих таблиць.

Звіт складається на підставі даних бухгалтерських документів про нарахування заробітної плати, інших виплат у звітному періоді, незалежно від фактичних строків виплати таких доходів. Грошові суми вказуються в гривнях із копійками.

Якщо Звіт подається в паперовій формі, то (п. 3 розд. III Порядку № 435):

  • він заповнюється українською мовою в друкованому вигляді або кульковою ручкою синім або чорним чорнилом друкованими літерами без виправлень;
  • якщо будь-який реквізит не заповнюється, ставиться прочерк;
  • при заповненні полів, що складаються із клітинок, записи в них не повинні «наїжджати» на сусідні поля та перекривати службові написи бланка. Такі символи, як крапка, кома, апостроф, тире, указуються в окремій клітинці.

Розглянемо докладніше, як заповнюється титульний аркуш і таблиці Звіту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали