Операції з невиробничими основними засобами в декларації з податку на прибуток
27.10.2016 555 0 1
Акценти статті:
- що це за об'єкти – невиробничі основні засоби (далі – ОЗ);
- як відкоригувати фінрезультат до оподаткування при операціях із невиробничими ОЗ (норми Податкового кодексу, далі – ПК), роз'яснення ДФС і положення перспективного законодавства);
- як відобразити невиробничі ОЗ у додатку АМ до декларації з податку на прибуток;
- заповнення додатка АМ і додатка РІ до декларації на числовому прикладі.
Кому це цікаво?
Скажемо відразу – поділяти для цілей податку на прибуток об'єкти ОЗ на виробничі та невиробничі зобов'язані тільки ті платники податку, які за минулий звітний рік отримали дохід більше 20 млн грн. і для визначення об'єкта оподаткування коригують (збільшують та/або зменшують) бухгалтерський фінрезультат до оподаткування на різниці, установлені розд. III ПК. Такі платники податку на прибуток ведуть податковий облік ОЗ.
Платники, які не застосовують коригування на різниці, для цілей податку на прибуток відображають доходи і витрати від операцій з усіма ОЗ (як із виробничими, так і з невиробничими) за правилами бухобліку. Тобто згідно з П(С)БО 7, П(С)БО 27 і П(С)БО 32. Тому проблеми, розглянуті в цій консультації, таких платників податків не стосуються.
Невиробничі ОЗ – що це?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року