Найголовніший день для платника податків, який потрапив під ТЦУ-регулювання, – 1 жовтня. Тому що це граничний строк подання звіту про контрольовані операції. До цієї дати підприємства старанно готуються, складають документацію (часто багатотомну).
Але зараз нагадаємо ще про одну ТЦУ-дату – не менш важливу, але часто недооцінювану платниками податків. Ця дата – 1 травня...
Справа в тому, що згідно з пп. 39.2.1.3 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо в платника податків у звітному році є операції з біржовим товаром, але при цьому для цих операцій застосовується не метод порівняльної неконтрольованої ціни (далі – ПНЦ), а інший метод ТЦУ, то до 1 травня потрібно подати податківцям розширену інформацію про такі операції.
Давайте розбиратися, яким чином можна виконати вимоги пп. 39.2.1.3 ПК. Для цього проаналізуємо зміст підпункту уважно й скрупульозно. А для зручності аналізу розіб’ємо текст пп. 39.2.1.3 ПК на цитати, назвемо їх частинами А, Б, В, Г і Д і будемо аналізувати кожну.
Частина А. «Для контрольованих операцій із вивезення в митному режимі експорту та/або ввезення в митному режимі імпорту товарів, що мають біржове котирування, установлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» з метою оподаткування доходів (прибутку, виручки) платників податків, що є сторонами контрольованої операції, здійснюється методом порівняльної неконтрольованої ціни».