• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податковий кредит на підставі рахунків за постачання електроенергії

14.09.2018 1853 0 2

Акцент цієї статті: чи можна отримувачу електроенергії відобразити податковий кредит із ПДВ при відсутності податкової накладної.

Ситуація
Наше підприємство не отримує податкові накладні (далі – ПН) від компанії, що поставляє електроенергію. Чи можна нам скористатися нормою п. 201.11 Податкового кодексу (далі – ПК) і відобразити податковий кредит на підставі рахунків?

Згідно з п. 201.11 ПК платник ПДВ може відобразити податковий кредит на підставі рахунків, виставлених йому за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку.

Як бачите, податковий кредит може бути відображений без отримання ПН на підставі рахунка за послуги при дотриманні двох обов'язкових умов:

  • поставляється послуга (а не товар);
  • вартість послуги визначена за показниками приладів обліку.

При цьому рахунок повинен містити такі реквізити: загальну суму платежу, суму ПДВ і податковий номер продавця (постачальника) таких послуг. Також платник ПДВ зобов'язаний вести реєстр таких рахунків (п. 201.111 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали