Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкові «плюшки» для резидентів Дія Сіті

06.01.2022 188 0 2

Що таке Дія Сіті? Це новий правовий режим для платників податків. На медіа-просторах України правовий режим Дія Сіті називають не інакше, як новим податковим офшором. Можна сказати, що в плані оподаткування це лайт-версія.

Хто може скористатися цим режимом? Підприємства, які займаються, зокрема, комп’ютерним програмуванням, консультуванням із питань інформатизації, управлінням комп’ютерним обладнанням, створенням комп’ютерних ігор тощо (див. докладніше в консультації «Хто та як може стати резидентом Дія Сіті?»).

Навіщо це потрібно державі? Шляхом запровадження режиму Дія Сіті держава прагне підвищити податкову віддачу непристойно багатіючих айтішників і саме для цього прагне помістити їх у спеціальні податкові рамки, обіцяючи стабільність запропонованих умов оподаткування протягом 25 років!

Які «плюшки» пропонуються для резидентів Дія Сіті? По-перше, це мінімальне оподаткування зарплат і винагород, які виплачуються фахівцям таких резидентів. А саме: ПДФО за ставкою 5 %, військовий збір (далі – ВЗ) за ставкою 1,5 % і мінімальний ЄСВ. Проте при цьому з 1 січня 2024 року резиденти Дія Сіті матимуть оподатковувати в певному порядку всі виплати платникам єдиного податку (далі – ЄП), здійснені у зв’язку з придбанням у них майна, робіт і послуг (крім роялті). По-друге, законодавцями запропоновано також альтернативний варіант оподаткування прибутку ІТ-компанії – податок на виведені кошти і майно за ставкою 9 %. Тобто гроші та майно резиденти Дія Сіті можуть отримувати без податкових наслідків, але щоб їх витратити, потрібно буде заплатити податок.

Як це реалізовано на практиці? Для запровадження в життя благих намірів законодавців Законом від 14.12.2021 № 1946-IX (далі – Закон № 1946) – з метою стимулювати розвиток цифрової економіки в Україні – до Податкового кодексу (далі – ПК) та інших законів були внесені відповідні зміни, які набули чинності з 1 січня 2022 року. Проте на сьогодні ще не прийнято нормативно-правові акти, необхідні для реалізації Закону № 1946. Тому наш новий податковий офшор поки що не працює.

Про що йтиметься у статті? Сьогодні ознайомимося з основними принципами оподаткування резидентів Дія Сіті. При цьому про нюанси оподаткування у таких резидентів – платників податку на прибуток на особливих умовах ми розповімо детально в наступних консультаціях.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали