Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оподаткування інвестиційного прибутку

15.06.2018 1071 0 0

Інвестиційним прибутком є дохід від продажу цінних паперів (далі – ЦП). У консультації розповімо, як розрахувати такий дохід, яку ставку ПДФО застосувати і як відобразити отриманий інвестиційний прибуток у Податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) за формою, затвердженою Наказом № 859, і в додатку Ф1 до декларації.

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку викладено в п. 170.2 ПК. Для цілей цього пункту в пп. 170.2.7 ПК наведено такі визначення:

  • інвестиційний актив – пакет ЦП, деривативів або корпоративні права, виражені в інших, ніж ЦП, формах, випущені одним емітентом;
  • пакет ЦП – це окремий ЦП, фондовий і товарний дериватив, а також сукупність ідентичних ЦП або фондових і товарних деривативів;
  • ідентичний ЦП (дериватив) – це ЦП або деривативи, випущені одним емітентом на тотожних умовах емісії, виплати доходу, викупу або погашення.

Інвестиційний прибуток розраховується як додатна різниця між доходом, отриманим від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, крім операцій із деривативами (пп. 170.2.2 ПК).

Слід урахувати! Вартість інвестиційного активу визначається виходячи з витрат на його придбання, але з урахуванням умов, передбачених пп. 170.2.4-170.2.6 ПК.

Якщо інвестиційний актив був подарований платнику податків або успадкований ним (тобто не придбавався), то його вартість обчислюється виходячи із суми держмита та ПДФО, сплаченого у зв'язку з таким даруванням або спадкуванням (ЗІР, категорія 103.10).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали