Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування експедитора-посередника: 10 ситуацій

З цієї статті ви дізнаєтесь: про відмінності в оподаткуванні експедитора в залежності від резидентного та податкового статусу сторін правочину.

Що можна зробити на практиці: перевірити, чи правильно ви нараховуєте ПДВ та податок на прибуток у вашому конкретному випадку.

Платою експедитора вважаються кошти, перераховані замовником (клієнтом) за виконання умов договору транспортного експедирування. До плати (винагороди) експедитора не включаються такі витрати: оплата послуг інших осіб, залучених до виконання договору, а також витрати на сплату зборів (обов'язкових платежів) (ст. 9 Закону від 01.07.04 р. № 1955-IV; Узагальнююча податкова консультація, затверджена наказом ДПС від 06.07.12 р. № 610, далі – Узагальнююча консультація № 610).

У консультації ми розглянемо порядок оподаткування операцій з надання транспортно-експедиторських послуг в експедитора залежно від статусу сторін (резидент чи нерезидент, платник ПДВ чи ні) і від виду послуг. При цьому умовимося, що під нерезидентами маються на увазі суб'єкти господарювання, створені та зареєстровані в інших країнах.

Перевезення по території України

Ситуація 1

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали