Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податок на прибуток у фінзвітності

Акценти цієї статті:

  • суть тимчасових різниць і порядок їх визначення;
  • перелік тимчасових різниць;
  • порядок визначення витрат із податку на прибуток.

Загальні правила

Тимчасові податкові різниці, відстрочені податкові активи (далі – ВПА), відстрочені податкові зобов'язання (далі – ВПЗ) і витрати (доходи) з податку на прибуток визначаються згідно з П(С)БО 17. Норми цього стандарту застосовуються і при складанні річної фінансової звітності – для визначення тимчасових податкових різниць і витрат із податку на прибуток.

Не застосовують П(С)БО 17 і не визначають тимчасові податкові різниці ті платники податку на прибуток, які є суб'єктами малого підприємництва. Ці підприємства визначають витрати з податку на прибуток у фінзвітності на рівні фактично нарахованого податку на прибуток за даними податкової декларації, як того вимагає п. 5.8 розд. II, п. 2.6 розд. III П(С)БО 25. Таким чином, витрати з податку на прибуток платника, який відноситься до малих підприємств, дорівнюватимуть (якщо не переносяться збитки минулих років) додатному фінрезультату до оподаткування з рядка 2290 форми № 2-м «Звіт про фінансові результати», помноженому на 18 %.

Підприємства, які складають фінзвітність за міжнародними стандартами, визначають такі різниці і витрати з податку на прибуток за правилами МСБО 12 «Податки на прибуток».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали