Податок на прибуток у фінзвітності
31.01.2017 1132 0 1
Акценти цієї статті:
- суть тимчасових різниць і порядок їх визначення;
- перелік тимчасових різниць;
- порядок визначення витрат із податку на прибуток.
Загальні правила
Тимчасові податкові різниці, відстрочені податкові активи (далі – ВПА), відстрочені податкові зобов'язання (далі – ВПЗ) і витрати (доходи) з податку на прибуток визначаються згідно з П(С)БО 17. Норми цього стандарту застосовуються і при складанні річної фінансової звітності – для визначення тимчасових податкових різниць і витрат із податку на прибуток.
Не застосовують П(С)БО 17 і не визначають тимчасові податкові різниці ті платники податку на прибуток, які є суб'єктами малого підприємництва. Ці підприємства визначають витрати з податку на прибуток у фінзвітності на рівні фактично нарахованого податку на прибуток за даними податкової декларації, як того вимагає п. 5.8 розд. II, п. 2.6 розд. III П(С)БО 25. Таким чином, витрати з податку на прибуток платника, який відноситься до малих підприємств, дорівнюватимуть (якщо не переносяться збитки минулих років) додатному фінрезультату до оподаткування з рядка 2290 форми № 2-м «Звіт про фінансові результати», помноженому на 18 %.
Підприємства, які складають фінзвітність за міжнародними стандартами, визначають такі різниці і витрати з податку на прибуток за правилами МСБО 12 «Податки на прибуток».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року