Податок на прибуток: коригування на різниці
26.01.2018 1602 0 1
Щоб визначити об'єкт оподаткування, платники податку на прибуток повинні відкоригувати (зменшити/збільшити) бухгалтерський фінансовий результат звітного періоду на різниці, передбачені нормами ПК (пп. 134.1.1 ПК). При цьому залежно від обсягу доходу за останній звітний рік платники поділяються на дві групи:
- перша група – із доходом понад 20 млн грн. Вони коригують фінрезультат на всі різниці, установлені ПК;
- друга група – із доходом не більше 20 млн грн. Вони коригують фінрезультат лише на різниці, передбачені ст. 1231, пп. 140.4.2 і підрозд. 4 розд. ХХ ПК, а також на різницю в сумі податкових збитків минулих років з розд. ІІІ ПК. Проте якщо ці платники не повідомили у своїй декларації контролюючий орган про прийняття рішення не застосовувати різниці з розд. III ПК (окрім різниці в сумі податкових збитків минулих років), то вони зобов'язані коригувати фінрезультат в тому ж порядку, що і платники першої групи (абзац восьмий пп. 134.1.1 ПК).
Подамо в таблиці види податкових різниць, прийнявши при цьому такі позначення: «+» – різниця збільшує фінрезультат, «–» – зменшує фінрезультат, «0» – не збільшує/не зменшує фінрезультат.
Види різниць, застосовуваних платниками податку на прибуток
№
з / п
Найменування різниці
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року