Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

На момент правопорушення не було передбачено штрафної санкції

24.09.2018 279 0 1

Сторони спору

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ), відповідач – орган ДФС.

Обставини справи

Із 27.02.17 р. по 03.03.17 р. була проведена позапланова податкова перевірка ТОВ із приводу неподання Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) за 2014 рік після сплати товариством штрафних санкцій, нарахованих на підставі податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) від 26.01.16 р.

За результатами позапланової перевірки в 2017 році був складений акт, у якому зафіксовано, що ТОВ порушило пп. 39.4.2 Податкового кодексу (далі – ПК), не подавши Звіт після закінчення 30 календарних днів (далі – к. д.) після закінчення строку, установленого для сплати штрафу. На підставі акта було винесено ППР, яким товариству нараховано штраф згідно з п. 120.3 ПК.

Не погодившись із таким рішенням, ТОВ звернулося до суду з позовною заявою, у якому просило скасувати ППР. Суд першої інстанції позовні вимоги підприємства задовольнив частково. Тоді ТОВ подало апеляційну скаргу до суду.

Позиції сторін

Позивач: відповідальність у вигляді штрафних санкцій за неподання Звіту або уточнюючого звіту після закінчення 30 к. д. після закінчення строку для сплати нарахованого штрафу, передбаченого п. 120.3 ПК, установлена для платників із 01.01.17 р. На момент виникнення правопорушення (неповне декларування контрольованих операцій за 2014 рік) і сплати за нього штрафу ще не було передбачено штрафної санкції за неподання звітності після закінчення 30 к. д. після закінчення строку, установленого для сплати штрафу.

Відповідач: ТОВ порушило вимоги пп. 39.4.2 ПК, не подавши Звіт після закінчення 30 к. д. після закінчення строку для сплати штрафу, нарахованого за неподання Звіту за 2014 рік.

На чиєму боці суд

Апеляційний суд прийняв рішення на користь ТОВ (позивача) і скасував ППР.

Аргументи суду

1. Із 01.01.17 р. діє нова редакція пп. 39.4.2 ПК, згідно з якою платник податків зобов'язаний подавати Звіт до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі; у Звіті вказується інформація про всі контрольовані операції за звітний період. Якщо платник податків виявить, що в раніше поданому Звіті інформація подана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати новий Звіт (до закінчення строку подання Звіту за цей період) або уточнюючий Звіт.

2. Подання уточнюючого Звіту не звільняє платника податків від відповідальності, передбаченої п. 120.3 ПК. Із 01.01.17 р. пункт 120.3 ПК викладено в новій редакції, установлено новий вид відповідальності. А саме – за неподання Звіту (уточнюючого Звіту) та/або документації із ТЦУ після закінчення 30 к. д., що настають після закінчення строку для сплати штрафу, передбаченого даним пунктом, застосовується штраф у розмірі 5 ПМ (прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року) за кожний календарний день неподання Звіту (уточнюючого Звіту) та/або документації із ТЦУ.

3. На момент виникнення правопорушення та після добровільної сплати позивачем штрафу, нарахованого на підставі ППР від 26.01.16 р., зазначеної штрафної санкції в ПК не було передбачено.

4. Згідно зі ст. 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Висновок

За неподання Звіту про контрольовані операції до платника застосовується штрафна санкція, яка діяла на момент виникнення порушення.

(Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11.01.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 71717265)

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали