• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна задекларувати бюджетне відшкодування в іншому звітному періоді або змінити напрям його використання?

У підприємства в липні 2014 року виникло право на бюджетне відшкодування з ПДВ (далі – БВ). Чи може підприємство:

– задекларувати БВ в іншому звітному періоді (наприклад, у декларації за серпень);

– змінити напрям використання, якщо раніше сума БВ була спрямована в рахунок погашення податкових зобов'язань майбутніх звітних періодів (тобто за ряд. 23.2 декларації з ПДВ, далі – декларація)?

Задекларувати бюджетне відшкодування в іншому звітному періоді не можна. Пояснимо чому.

Правила формування і декларування БВ викладені в ст. 200 Податкового кодексу (далі – ПК) і в пп. 6 п. 4 розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.11.13 р. № 678 (далі – Порядок № 678). Згідно із цими правилами, у періоді виникнення права на бюджетне відшкодування платник ПДВ може задекларувати суму БВ:

  • повністю в рядку 23.1 декларації – якщо хоче, щоб ця сума була перерахована на його банківський рахунок;
  • повністю в рядку 23.2 декларації – якщо вирішив спрямувати цю суму в рахунок погашення податкових зобов'язань майбутніх звітних періодів;
  • частково в рядку 23.1 і частково в рядку 23.2 декларації – якщо бажає отримати суму БВ частково на банківський рахунок, а частково зарахувати в рахунок погашення податкових зобов'язань майбутніх звітних періодів.

Можливість взагалі не декларувати БВ у цьому періоді ПК і Порядком № 678 не передбачена.

А якщо платник податків помилково не задекларував суму БВ, а в подальших податкових періодах самостійно виявив цю помилку? Тоді він може подати уточнюючий розрахунок до декларації того звітного періоду, у якому у нього виникло право на БВ (див. ЗІР, категорія 101.18.01).

Тому якщо підприємство не задекларує БВ у декларації липня, то задекларувати його в декларації серпня не вийде. Потрібно буде подавати уточнюючий розрахунок за липень.

Змінити напрям використання БВ – можна. Така можливість з'явилася у платників податків у поточному році у зв'язку зі змінами, унесеними до п. 200.6 ПК Законом від 24.10.13 р. № 657-VII.

Пояснимо докладніше. З 1 січня 2014 року п. 200.6 ПК було доповнено фразою такого змісту: «Платник ПДВ зберігає право на отримання бюджетного відшкодування грошовими коштами в майбутніх звітних періодах». Згодом у ЗІР (категорія 101.18.01) з'явилося роз'яснення, що платник ПДВ має право змінити напрям використання БВ, задекларованого в рядку 23.2, щоб отримати БВ на рахунок у банку. Правда, змінити напрям використання можна тільки тих сум БВ, які були задекларовані після 1 січня 2014 року і ще не були використані в рахунок погашення податкових зобов'язань майбутніх звітних періодів.

Змінювати напрям використання БВ у зазначеному роз'ясненні запропоновано шляхом подання уточнюючого розрахунку. Завважимо, що порядок подання уточнюючого розрахунку у разі зміни напряму використання БВ передбачений у проекті наказу про порядок заповнення податкової декларації (розміщений на офіційному сайті Міндоходів). У такому уточнюючому розрахунку сума БВ (або сума його залишку) зазначається в рядку 23.2 декларації зі знаком «–», а в рядку 23.1 – зі знаком «+».

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи можна задекларувати бюджетне відшкодування в іншому звітному періоді або змінити напрям його використання?