• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна виправляти помилки в уже перевіреному податковому періоді?

Чи має право платник податків виправити виявлену в податковій звітності помилку, подавши уточнюючий розрахунок за період, який раніше вже був перевірений органом ДФС?

Правила виправлення помилок у податковій звітності викладено у ст. 50 Податкового кодексу (далі – ПК). Ця норма ПК містить пряму заборону на виправлення помилок безпосередньо в період проведення документальної планової або позапланової перевірки платника податків (п. 50.2 ПК).

Що стосується виправлення помилки після закінчення перевірки, то такої заборони немає ні в ПК, ні в інших нормативних актах. Більше того, така можливість побічно згадується в п. 50.3 ПК. У ньому йдеться про те, що коли платник податків виправляє помилки, допущені в податковому періоді, який уже був перевірений, то це може служити підставою для позапланової перевірки.

Крім того, у ст. 78 ПК, де перелічено підстави для проведення позапланових перевірок, серед інших є й подання платником податків уточнюючого розрахунку за період, який уже перевірявся органом ДФС (пп. 78.1.3 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали