Чи може підприємство-єдинник зареєструватися платником ПДВ із дати держреєстрації?
11.11.2016 273 0 1
Засновники планують зареєструвати підприємство, яке буде платником єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи і платником ПДВ. Чи можна з дати держреєстрації стати платником ПДВ?
Якщо новостворена юридична особа хоче відразу стати платником ЄП, то протягом 10 днів із дня держреєстрації у нього є можливість подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування і ставки ЄП, установленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ. Такий суб'єкт господарювання (далі – СГ) уважатиметься платником ЄП із дня своєї держреєстрації (пп. 298.1.2 Податкового кодексу, далі – ПК). А перший податковий (звітний) період для нього почнеться з 1-го числа місяця, в якому відбулася держреєстрація (п. 294.4 ПК).
Виходить, що відразу можна стати тільки платником ЄП за ставкою, яка не передбачає окрему сплату ПДВ. А вже потім потрібно переходити на ставку зі сплатою ПДВ. Такий перехід можна здійснити тільки з початку кварталу. Для добровільної зміни ставки треба подати відповідну заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів (далі – к. д.) до початку календарного кварталу, у якому застосовуватиметься нова ставка, і в той самий строк заяву про реєстрацію платником ПДВ (пп. «б» пп. 4 п. 293.8 ПК; п. 3.6 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130, далі – Положення № 1130).
Наприклад, якщо підприємство реєструється СГ 07.11.16 р., то із цієї дати воно може стати платником ЄП без сплати ПДВ (тобто ставка ЄП – 5 %), а змінити ставку ЄП на 3 % й отримати статус платника ПДВ можна буде тільки з 01.01.17 р.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року