• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Критерії ризиковості для блокування ПН/РК: аналіз нововведень

13.08.2019 2523 0 2

Неочевидні помилки з ПДВ: як уникнути наслідків

Ця стаття буде корисною та актуальною для всіх платників ПДВ, адже в ній розглядаються ризики блокування ПН/РК з 08.08.19 р.

Спочатку нагадаємо, що таке «критерій ризиковості платника ПДВ». Хоча визначення цього терміна в законодавстві немає, з аналізу Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.18 р. № 117 (далі – Порядок № 117), вбачається, що йдеться про критерій (мірило) оцінки наявних ризиків, який є достатнім для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Зокрема, цей критерій вказує на те, що є ймовірність порушення норм податкового законодавства платником ПДВ під час складання ПН/РК та подання їх для реєстрації в ЄРПН. Отже, є об’єктивні (неупереджені, тобто такі, що виключають корупційну складову з боку податкового органу) ознаки неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в ПН/РК, а також ознаки того, що платник ПДВ уникає виконання свого податкового обов’язку.

Отже, «критерій ризиковості платника ПДВ» – це дефект у статусі платника ПДВ, який може свідчити про те, що він, імовірно, здійснює правопорушення.

На перший погляд здається, що Критерії ризиковості, затверджені ДФС 07.08.19 р., не змінилися порівняно із Критеріями від 05.11.18 р., але детальний аналіз свідчить про те, що певні зміни відбулися, і саме в пп. 1.6, який віддано на розсуд посадових осіб органів ДФС.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали