Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли ПН і РК не підпадають під моніторинг

Податкові накладні (далі – ПН) і розрахунки коригування (далі – РК), які подаються на реєстрацію до ЄРПН, до проведення моніторингу перевіряються на відповідність трьом ознакам, установленим п. 3 Порядку № 117/1. Ці ознаки названо ДФС відсічними, оскільки при відповідності хоча б одній із них реєстрація ПН/РК не зупиняється. Розглянемо їх докладніше.

Ознака 1. ПН не підлягає видачі покупцю та/або складена на операції, звільнені від обкладення ПДВ.

Це значить, що не буде зупинятися реєстрація ПН, у лівому верхньому куті яких зазначено тип причини (їх перелік наведено в п. 8 Порядку № 1307) і проставлена позначка «Х» про те, що ПН не видається отримувачу (покупцю). Тобто маються на увазі ПН, виписані:

  • на постачання неплатникам ПДВ;
  • умовне постачання (при нарахуванні податкових зобов'язань згідно з п. 198.5, 199.1 ПК, у випадку анулювання ПДВ-реєстрації, донарахування податкових зобов'язань до бази оподаткування);
  • при отриманні послуг від нерезидента;
  • здійсненні експортних операцій;
  • складанні підсумкової ПН.

Також не будуть блокуватися ПН, оформлені на операції, звільнені від обкладення ПДВ, тобто ПН, у лівому верхньому куті яких робиться позначка «Х» у полі «Складена на операції, звільнені від оподаткування». Підставою для такого звільнення є ст. 197, п. 2, 3, 41, 12, 23, 26, 261, 27, 28, 32, 38, 45–47 підрозд. 2 розд. ХХ ПК.

Ознака 2. Обсяг постачань, зазначений платником ПДВ у ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням ПН/РК, поданої на реєстрацію, становить менше 500 тис. грн. і керівник – посадова особа такого платника обіймає аналогічну посаду не більш ніж у трьох (включно) платників податків.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали