Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли закінчуються строки подання декларації з податку на прибуток за три квартали 2019 року і сплати податку?

17.10.2019 11305 0 0

Запитання по «прибутковій» звітності


Ситуація із практики

Чи можна подати декларацію з податку на прибуток (далі – декларація) за три квартали 2019 року 11 листопада? Якщо можна, то коли в такому разі минає граничний строк сплати податку?

Декларацію за три квартали поточного року можна подати і 11 листопада. Але це останній день її подання. Обґрунтуємо нашу відповідь.

Згідно з пп. 49.18.2 Податкового кодексу (далі – ПК) декларація за квартальний звітний період повинна бути подана протягом 40 календарних днів (далі – к. д.), що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу. Виходить, що для «триквартальної» декларації таким сороковим днем є 9 листопада. Але це субота, тобто вихідний.

Тому платник може скористатися нормою п. 49.20 ПК. Згідно із цим пунктом якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за таким вихідним або святковим днем. У нашому випадку це 11 листопада (понеділок).

Таким чином, декларацію не пізно буде подати і 11 листопада. Але! Це стосується тільки тих платників, які подадуть її в електронній формі засобами електронного зв'язку або в паперовій формі особисто чи через уповноважену особу.

Платники, які збираються відправляти паперову декларацію поштою, повинні зробити це не пізніше ніж за 5 днів до закінчення строку подання, тобто не пізніше 7 листопада (п. 49.5 ПК). Лист із декларацією відправляється з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Чинна форма декларації затверджена наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897. При цьому електронна форма декларації обов'язкова до застосування тільки платниками податку на прибуток, які вважаються великими і середніми підприємствами (п. 49.4 ПК). При цьому фахівці ДФС роз'яснюють, що для цілей подання електронної декларації платникам потрібно користуватися класифікацією підприємств, наведеною в ч. 2 ст. 2 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV (ЗІР, категорія 135.03).

А що зі сплатою податку?

Відповідно до п. 57.1 ПК сплатити задекларований податок на прибуток потрібно протягом 10 к. д. після закінчення строку, установленого для подання декларації. Але від якого дня потрібно відлічувати в нашому випадку? Від 9 чи 11 листопада?

Уважаємо, що потрібно сплачувати податок у строк, відлічений від граничного строку подання декларації без урахування його перенесення. Тобто від 9 листопада. Адже якщо в ПК є пряма норма про перенесення строку подання декларації (див. вище), то стосовно перенесення строку сплати податку такої норми немає. Цей висновок підтверджується і відповідним роз'ясненням фахівців ДФС (див. ЗІР, категорія 135.04).

Таким чином, строк сплати податку на прибуток за підсумками трьох кварталів 2019 року минає 19 листопада.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали