Які додатки потрібно подавати при заповненні рядка 4 декларації з ПДВ?
29.06.2017 433 0 1
Підприємство – платник ПДВ придбаває будматеріали, які не збирається використовувати у своїй господарській діяльності. Тому підприємство відразу нараховує собі податкові зобов'язання і потім відображає їх у рядку 4 декларації з ПДВ. Які додатки слід подавати разом із декларацією у цьому випадку, а також в інших випадках нарахування податкових зобов'язань або їх коригування в рядку 4?
За відповіддю звернемося до пп. 5 п. 3 розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21). Там сказано, що в рядку 4 декларації відображаються нараховані платником податкові зобов’язання, а також їх коригування, зроблені на підставі п. 198.5 та 199.1 Податкового кодексу (далі – ПК). При цьому для операцій, які оподатковуються: за основною ставкою (20 %) – відведено рядок 4.1; за ставкою 7 % – рядок 4.2.
Отже, у рядку 4 відображаються податкові зобов'язання і коригування, що нараховуються згідно:
- пп. «а», «б», «г» п. 198.5 ПК – якщо товари (послуги), необоротні активи, придбані з ПДВ, підприємство використовує в операціях, що не обкладаються ПДВ (це операції, які не є об'єктом обкладення ПДВ або звільнені від оподаткування) або не в господарській діяльності;
- пп. «в» п. 198.5 ПК – при постачанні товарів (послуг), необоротних активів для невиробничого використання в межах балансу платника податків, при переведенні виробничих необоротних активів до складу невиробничих;
- п. 199.1 ПК – якщо придбані та/або виготовлені товари (послуги), необоротні активи тільки частково використовуються в оподатковуваних операціях. При цьому сума податкових зобов'язань визначається як частина вхідного ПДВ, яка відповідає частці використання цих активів в неоподатковуваних операціях. Така частка розраховується як відсоток неоподатковуваних операцій у загальному обсязі постачань (оподатковуваних і неоподатковуваних) за попередній календарний рік. Новостворений платник та/або платник, у якого в попередньому календарному році були відсутні неоподатковувані операції, бере для розрахунку перший звітний (податковий) період, у якому будуть задекларовані такі операції.
За податковими зобов'язаннями, нарахованими згідно з п. 198.5, 199.1 ПК, платник податків складає зведену податкову накладну. Це треба зробити не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду (п. 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307). При відображенні таких податкових зобов’язань у рядку 4.1 та/або рядку 4.2 обов'язково подається додаток 5 (Д5). Цей додаток заповнюється в розрізі контрагентів та/або умовних ІПН (пп. 5 п. 3 розд. V Порядку № 21).
Для збільшення або зменшення податкових зобов'язань, які нараховані за вищезгаданими операціями, складаються розрахунки коригувань (РК). Для розшифровки таких коригувань призначено додаток 1 (Д1). Іншими словами, якщо в рядку 4.1 або 4.2 декларації відображається тільки коригування податкових зобов'язань, тоді додаток 5 (Д5) не подається. Зверніть увагу, якщо коригування відсутні, тоді додаток 1 (Д1) подавати не потрібно.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року