Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити додаток «Інформація про пов’язаність осіб» до уточнюючого звіту про контрольовані операції?

Микола Мішин

12.05.2016 717 0 2

Резидент – платник податку на прибуток має засновника фізособу з часткою в статутному капіталі 51 %. За звітний період 2015 року платник податку здійснював контрольовані операції з нерезидентом-юрособою. Засновником зазначеного нерезидента-юрособи є донька засновника платника податку – резидента. Частка доньки в статутному капіталі нерезидента–юрособи становить 100 %. При заповненні Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) за 2015 рік підприємство невірно заповнило інформацію до додатка «Інформація про пов’язаність осіб» до Звіту. Як тепер можна виправити помилку у Звіті?

Треба подати Звіт із поміткою «Уточнюючий» з правильно заповненим додатком «Інформація про пов’язаність осіб».

У даному випадку необхідно було використовувати код пов’язаності 502: «Одна і та сама юридична або фізична особа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами в кожній такій юридичній особі в розмірі 20 і більше відсотків». При цьому в графі «Особа, яка володіє корпоративними правами платника та контрагента» може бути зазначена як фізична особа, яка володіє корпоративними правами платника, так і особа, яка володіє корпоративними правами його контрагента-нерезидента.

Таким чином в уточнючому Звіті за 2015 рік у даному випадку при заповненні «Інформації про пов’язаність осіб» можливо зазначити фізособу:

  • варіант 1 – батька, який володіє 51 % корпоративних прав платника податку – резидента, та через пов’язану особу (доньку) також володіє 100 % корпоративних прав нерезидента-юрособи (див. фрагмент 1);
  • варіант 2 – доньку, яка є засновником нерезидента (100 % корпоративних прав), та через пов’язану особу (батька) також володіє 51 % корпоративних прав платника податків – резидента (див. фрагмент 2).

У графах «Розмір володіння», «Володіння: безпосереднє/опосередковане» зазначається інформація стосовно платника податків – резидента, який здійснює контрольовані операції.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали