• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як заповнити графи 5.1 та 5.2 у податковій накладній при постачанні послуг?

Підприємство надає інжинірингові послуги, які не мають певної одиниці виміру. Прочитали в Інтернеті, що при використанні одиниці виміру – гривня потрібно у графі 6 податкової накладної (далі – ПН) зазначати вартість послуги, що поставляється, а у графі 7 ставити «1». Підкажіть, як правильно у цьому випадку заповнити графи 5.1, 5.2 ПН?

На практиці досить часто платники ПДВ надають послуги, у яких відсутня якась одиниця виміру. Тобто, згідно з умовами договору, оплачується надана послуга в цілому. Розберемося, яку у цьому випадку зазначати одиницю виміру – «послуга» чи «грн.».

Згідно з пп. 4 п. 15 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957 (далі – Порядок № 957), графи 5.1 та 5.2 ПН заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць виміру та обліку ДК 011-96, затвердженого наказу Держстандарту від 09.01.97 р. № 8 (далі – Класифікатор). Цей Класифікатор не містить такої одиниці виміру, як послуга, але у ньому є така одиниця виміру, як гривня. Ось через відсутність у Класифікаторі такої одиниці виміру, як «послуга», на практиці і виникають складнощі із заповненням такого реквізиту ПН, як одиниця виміру товарів/послуг.

Розглянемо можливі варіанти заповнення цього реквізиту.

Варіант 1. Заповнювати графи 5.1. та 5.2 ПН згідно із Класифікатором – тобто як одиницю виміру послуги зазначати гривню (грн.) і ставити її
код 2454.

Тоді у графах 6 та 7 такої ПН, на нашу думку, слід зазначити:

  • у графі 6 «Кількість (обсяг)» – «1»;
  • графі 7 «Ціна постачання одиниці товару/послуги без ПДВ» – вартість наданої послуги.

Але є й інша точка зору щодо заповнення граф 6 та 7 ПН, а саме:

  • у графі 6 – зазначається вартість наданої послуги;
  • графі 7 – «1».

Такий підхід пояснюється тим, що ціна гривні дорівнює 1,00 грн., а отже, у графі 7 треба ставити «1». Проте завважимо, що у графі 7 слід зазначити ціну товару (послуги), а не ціну одиниці виміру. Тому ми вважаємо, що правильніше все ж таки зазначати у цій графі вартість послуги,
а не ціну одиниці виміру.

Варіант 2. Заповнити графи 5.1 та 5.2 ПН відповідно до роз'яснень ДФС (лист від 05.01.15 р. № 46/6/99-99-19-03-02-15; ЗІР, категорія 101.19).

У своїх роз'ясненнях ДФС рекомендує у випадку, якщо послуга не має одиниці обліку, у графі 5.1 ПН зазначати «послуга», а графу 5.2 не заповнювати. При цьому зазначається:

  • у графі 6 – «1», якщо оплата надійшла повністю за послугу. Якщо оплата надійшла, наприклад, у розмірі 50 % вартості послуги, тоді у цій графі слід зазначити «0,5»;
  • графі 7 – вартість послуги.

Також завважимо, що, згідно з п. 201.10 Податкового кодексу (далі – ПК), ПН не дає права покупцеві на податковий кредит у таких випадках:

  • за відсутності реєстрації ПН у Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • при порушенні порядку заповнення обов'язкових реквізитів ПН, передбачених п. 201.1 ПК.

Нагадаємо: згідно з п. 201.1 ПК, одиниця виміру в ПН не є обов'язковим реквізитом. Крім того, думка органів ДФС не збігається з вимогою Порядку № 957, тому діє презумпція правомірності рішень платника податків – пп. 4.1.4 ПК.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Як заповнити графи 5.1 та 5.2 у податковій накладній при постачанні послуг?