• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як заповнити форму № 1ДФ, якщо працівник неправомірно скористався ПСП?

Сергей Наумов

23.06.2016 134 0 1

На адресу нашого господарства надійшло повідомлення від ДПІ про те, що один із наших працівників неправомірно користується податковою соціальною пільгою (далі – ПСП), з вимогою припинити її надання та нарахувати штраф з ПДФО. Як діяти в такій ситуації та як відобразити наші дії в податковому розрахунку за формою № 1ДФ?

Як передбачено пп. 169.2.4 Податкового кодексу (далі – ПК), якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ПК, унаслідок чого, зокрема, ПСП застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, у якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, у якому право на застосування ПСП відновлюється.

Платник податку – працівник може відновити право на застосування ПСП, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення. На підставі цього кожний із роботодавців нараховує й утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 % суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а в разі якщо сума виплати недостатня, – за рахунок наступних виплат.

Якщо суму недоплати та/або штрафу не було утримано податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування ПСП відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Слід зауважити, що Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженим наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4), не передбачено відображення у формі № 1ДФ штрафних санкцій, які застосовуються до платника податку в разі порушення ним норм застосування ПСП. Отже, у графах 4а та 4 цієї форми слід відображати лише суми ПДФО без урахування нарахованої, утриманої та перерахованої до бюджету суми штрафу.

Розглянемо два варіанти неправомірного надання ПСП:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали