• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як зарахувати авансові внески, сплачені при виплаті частини чистого прибутку в рахунок податку на прибуток?

Чи враховується сума залишку авансових внесків із податку на прибуток, сплачених при виплаті частини чистого прибутку, яка не врахована у зменшення податкових зобов’язань із податку на прибуток у звітному періоді у зменшення зобов’язань із цього податку в наступних періодах?

Податковим кодексом (далі – ПК) встановлено, що сума сплачених авансових внесків із податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік (пп. 57.11.2 ПК).

Це положення поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, установленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Ураховуючи те, що сплата частини чистого прибутку за своїм економічним змістом відповідає визначеному пп. 14.1.49 ПК поняттю дивідендів, то при спрямуванні до держбюджету частини чистого прибутку (доходу) державні унітарні підприємства та їх об’єднання нараховують на таку частину та вносять до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у порядку, визначеному п. 57.11 ПК.

Сума сплачених авансових внесків із податку на прибуток при виплаті частини чистого прибутку, що не врахована в рахунок зменшення податкових зобов’язань із податку на прибуток за звітний період, у якому сплачена така сума авансових внесків, ураховується в рахунок зменшення податкового зобов’язання із цього податку наступних звітних (податкових) періодів до її повного погашення.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Як зарахувати авансові внески, сплачені при виплаті частини чистого прибутку в рахунок податку на прибуток?