• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як виписати ПН на часткову передоплату

24.07.2019 433 1 2

Неочевидні помилки з ПДВ: як уникнути наслідків

У консультації розглянемо особливості оформлення податкових накладних (далі – ПН) у разі отримання часткової передоплати за товари чи послуги, а також часткового відвантаження товарів/надання послуг.

Правило 1. Згідно з п. 201.1 ПК ПН складається на дату виникнення податкових зобов’язань і має бути зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних у строки, установлені п. 201.10 ПК.

При цьому ПН складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як передоплата (аванс) (п. 201.7 ПК).

Правило 2. Якщо частка товарів/послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг наводиться в додатку 1 до ПН.

Правило 3. При цьому якщо платник ПДВ протягом одного дня отримує від одного покупця декілька передоплат, він може скласти на власний розсуд ПН на кожну часткову передоплату або одну ПН на загальну суму коштів, отриманих від такого покупця протягом дня (УПК № 127; ЗІР, категорія 101.16 ЗІР).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали