Як обліковувати операції, пов'язані з договором позички?
08.11.2016 557 0 2
Платник податку на прибуток збирається використовувати автомобіль свого працівника, уклавши договір позички. Витрати на ПММ, ремонт і техобслуговування оплачуватимуться за рахунок підприємства. З якими особливостями зіткнеться підприємство при відображенні в обліку операцій, пов'язаних із договором позички?
За договором позички одна сторона (позикодавець) безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом установленого строку (ч. 1 ст. 827 Цивільного кодексу, далі – ЦК). При цьому в цілому до договору позички слід застосовувати положення гл. 58 ЦК «Наймання (оренда)».
Наприклад, за умовами договору позички користувач зобов'язаний проводити ремонт, щоб уникнути погіршення споживчих якостей речі і може зі згоди позикодавця покращувати об'єкт позички, передавати його в користування іншій особі. Таким чином, основними особливостями договору позички є його схожість із договором оренди і безплатність.
Договір позички автомобіля, однією із сторін якого є фізособа, не підлягає нотаріальному посвідченню на підставі ч. 4 ст. 828 ЦК.
Облік об'єкта на балансі. Користувач обліковує об'єкт позички за балансом за вартістю, зазначеною в договорі. Отримане за договором позички майно можна обліковувати на окремому субрахунку до рахунка 01 «Орендовані необоротні активи». Наприклад, 011 «Необоротні активи, отримані в користування за договором позички».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року