Як списати ПДВ, не підтверджений ПН?
Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації
Постачальник при здійсненні операції постачання товарів (послуг) повинен у встановлені ПК строки виписати ПН і зареєструвати її в ЄРПН. Така ПН є підставою для відображення податкового кредиту покупцем (п. 198.6, 201.10 ПК).
У п. 8 Інструкції, затвержденної наказом Мінфіну від 01.07.97 р. № 141 (далее - Инструкция № 141) (діяла до 09.08.19 р.) було зазначено, що сума ПДВ, яка не підтверджена своєчасно зареєстрованою в ЄРПН ПН, списується до складу інших операційних витрат (субрахунок 949) наступного дня після закінчення граничного строку, передбаченого для реєстрації ПН в ЄРПН. На сьогодні Інструкція № 141 уже не діє, але якщо проаналізувати норми ПК, то можна дійти такого ж висновку.
Так, згідно з абзацом дев’ятнадцятим п. 201.10 ПК платник ПДВ має право зареєструвати в ЄРПН ПН, складену починаючи з 01.07.15 р., якщо суми ліміту реєстрації достатньо для такої реєстрації.
Водночас відповідно до п. 198.6 ПК платник ПДВ може включити до складу податкового кредиту ПН, зареєстровані в ЄРПН, за умови, що з дати оформлення таких ПН не минуло 1 095 календарних днів (далі – к. д.).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року