Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відзвітувати за податком на нерухомість у 2019 році

07.02.2019 1947 0 2

Фінзвітність, плата за землю, податок на нерухомість, транспортний податок, ПДВ, форма 20-ОПП

Акценти цієї статті:

  • у зв'язку зі зміною форми декларації з податку на нерухомість проаналізовано норми Податкового кодексу (далі – ПК), що пояснюють порядок застосування нових форм;
  • наведено основні правила заповнення і подання декларації до декількох територіальних органів ДФС.

Почнемо з головного. Із 18 січня цього року набула чинності змінена форма декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – декларація). Ця форма затверджена наказом Мінфіну від 15.11.18 р. № 897 (далі – Наказ № 897). У зв'язку із цим перед платниками податків постало питання: за якою ж формою подавати декларацію на 2019 рік? Адже зробити це треба зовсім скоро: останній день подання – 19 лютого.

Давайте подивимося, що говорить із цього приводу ПК. Відповідно до п. 46.6 ПК нові форми декларації набувають чинності починаючи зі звітності за податковий звітний період, що настає за періодом прийняття такої форми. Тобто згідно із цим правилом декларація за затвердженою Наказом № 897 формою застосовуватиметься починаючи зі звіту на 2020 рік.

Проте є думка, що ДФС приймає звітність з податку на нерухомість і за старою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 10.04.15 р. № 408 (далі – Наказ № 408), і за новою. Варто завважити, що на сьогодні форма оновленої декларації в електронному вигляді відсутня.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали