• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обкладаються ПДФО та ВЗ доходи від продажу сільгосппродукції?

08.10.2019 300 0 0

Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації

Закуповуючи в громадян сільгосппродукцію, суб’єкти господарювання (далі – СГ) виступають податковими агентами щодо доходів, які вони виплачують їм за цю продукцію. Тобто СГ зобов’язані нарахувати, утримати і сплатити (перерахувати) до бюджету ПДФО і ВЗ. Зробити це зобов’язана підзвітна особа, яка закуповує в громадян сільгосппродукцію від імені СГ. Така особа має видати на руки продавцю суму, яка йому належить, за вирахуванням ПДФО, нарахованого за ставкою 18 %, і ВЗ за ставкою 1,5 %.

Проте пп. 165.1.24 ПК передбачено умови, за яких дохід від продажу сільгосппродукції звільняється від оподаткування. Розглянемо це докладніше.

Так, із виплат за сільгосппродукцію (крім продукції тваринництва) ПДФО і ВЗ не утримується, якщо виконуються такі умови:

а) сільгосппродукція (вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена, перероблена) продається безпосередньо її власником. Під сільгосппродукцією розуміються товари, зазначені в групах 1–24 УКТЗЕД згідно із Законом від 19.09.13 р. № 584-VII (п. 2.15 Закону від 24.06.04 р. № 1877-IV);

б) сільгосппродукція вирощена на земельних ділянках, наданих їх власнику:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали