Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як донарахування відобразити у звіті з ЄСВ

01.11.2018 2870 0 0

Працівник звільнився 04.06.18 р., але у місяці звільнення йому «не було нараховано до МЗП» за два робочі дні. Як зараз це донарахування відобразити у звіті з ЄСВ, зокрема в таблиці 1?

Перш ніж перейти до розгляду запитання по суті, не зайвим буде зазначити, що таке «нараховано до МЗП», тому що одні й ті ж поняття, як засвідчує практика звернення бухгалтерів за консультаціями, можуть називатися по-різному, їх інколи плутають тощо.

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Якщо вона нижче, робиться доплата зарплати до рівня мінімальної зарплати. Якщо норму праці виконано не повністю, то ця доплата виплачуються працівникові пропорційно виконаній нормі праці (ст. 3-1 Закону № 108). 

ЄСВ сплачується роботодавцями з фактичної зарплати кожного працівника, але (крім окремих випадків) не менше ніж мінімальний страховий внесок, який визначається як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464). Якщо сума нарахованого ЄСВ з фактичної зарплати менше мінімального страхового внеску, різниця доплачується роботодавцем в бюджет і в звіті з ЄСВ відображається окремою сумою з кодом типу нарахування «13». Не доплачують цю різницю по сумісниках і працівниках, які звільняються і не перебували в трудових відносинах повний календарний місяць або не відпрацювали всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності. 

Оскільки працівник звільнився 04.06.18 р., то у запитанні йдеться саме про доплату працівникові зарплати, а не ЄСВ. Отже, має місце помилка в розрахунках з працівниками і відповідь на запитання слід розглядати з точки зору відображення у звіті з ЄСВ виплат звільненому працівникові.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали