Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уникнення подвійного оподаткування

04.07.2019 1545 0 3

У таблиці наведено інформацію про основні правила і ставки податку на доходи нерезидента (інша назва – податок на репатріацію) при виплаті найбільш розповсюджених видів доходів, які виникають в одній державі, а виплачуються резидентові іншої договірної держави.

Стосовно оподаткування доходів, що отримуються від нерухомого майна (у т. ч. від прямого використання, здачі в оренду, відчуження нерухомості, а також від відчуження акцій або паїв у товаристві, активи якого складаються переважно з нерухомого майна), положення всіх міждержавних угод практично однакові – доходи і капітал можуть оподатковуватися в країні, де розташована нерухомість. Скористатися положенням міжнародного договору можна при одночасному дотриманні двох умов, а саме якщо нерезидент:

  • є бенефіціарним (фактичним) отримувачем доходу (п. 103.3 Податкового кодексу, далі – ПК);
  • надав резидентові довідку (або її нотаріально посвідчену копію), яка підтверджує, що він є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір, а також інші документи, якщо це передбачено міжнародним договором (п. 103.4 ПК).

Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом країни реєстрації нерезидента (міністерство фінансів, орган податкової служби тощо), зазначеним у міжнародному договорі, за формою, затвердженою цим органом (п. 103.5 ПК). Довідка має бути належним чином легалізована і перекладена українською мовою.

Правильність перекладу довідки посвідчує нотаріус, якщо він знає мову оригіналу. У противному разі переклад документа може бути зроблений перекладачем, достовірність підпису якого посвідчує нотаріус (ст. 79 Закону від 02.09.93 р. № 3425-XII; гл. 8 розд. II Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту від 22.02.12 р. № 296/5; ЗІР, категорія 102.18).

При легалізації довідки потрібно зважити на те, у якій країні вона видана. Так, якщо довідка складена на території:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали