Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Позбавлення зайвого

Оновлена форма № 1ДФ

Законотворці оновили Податковий розрахунок за формою № 1ДФ. Наскільки б незначними були ці зміни, але для успішного подання звітності бухгалтер не може оминути їх своєю увагою. Аби полегшити вашу працю, ми лише підкажемо, на що саме слід звернути увагу.

Олена Пилипенко,
головний бухгалтер ТОВ «Октопус девелопмент груп»

Міндоходів України Наказом № 49 змінило форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).

Власне, різниця між новою і старою формами № 1ДФ полягає лише у вилученні одного рядочка — «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011 (грн, коп.)». Пояснюється це тим, що на момент прийняття ПК настав так званий перехідний період, на час якого у старій формі № 1ДФ і передбачався зазначений реквізит. Можливо, тепер перелік підприємств, які мають такий податковий борг, є достеменно відомим. А, можливо, податківці зважаючи на строк давності вирішили, що недоцільно висвітлювати таку інформацію у поточній звітності, адже з часу заборгованості минуло три роки. Хай там як, а факт залишається фактом: зазначеного реквізиту в новій формі № 1ДФ більше немає. Саме в цьому і полягає суть змін.

Правила звітування

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали