Виправлення помилок у звітності з ЄСВ
19.02.2018 2791 0 2
У консультації ми розповімо, як виправити у Звіті за формою № Д4 (далі – Звіт) помилки, які вплинули на суми, зазначені в раніше поданому Звіті, і помилки, які не вплинули на такі суми.
Згідно з розд. V Порядку № 435 способи виправлення помилок залежать від періоду їх виявлення та їх характеру. Що слід урахувати в першу чергу?
1. Якщо помилка була виявлена страхувальником до закінчення строку подання Звіту, слід повторно в повному обсязі сформувати новий Звіт із позначкою типу форми «початкова» і відправити його до органу ДФС. Дійсним буде вважатися Звіт, поданий останнім.
Зверніть увагу: якщо після подання Звіту, але до закінчення граничного строку подати окремі виправлені таблиці з позначками «скасовуюча» або «додаткова», Звіт буде вважатися неподаним. Тобто в цьому випадку потрібно формувати повний пакет із позначкою «початкова».
2. Якщо помилка, допущена, наприклад, у персональних даних працівника або страхувальника (тобто не сумова!), була виявлена після закінчення строку подання Звіту, страхувальник повинен скласти і подати за період, у якому була допущена помилка, звітність із типом форми «скасовуюча» або «додаткова».
3. Якщо помилка призвела до зміни сум нарахованої зарплати або доходу і виявлена після закінчення строку подання Звіту, вона виправляється в поточній звітності того місяця, у якому була виявлена. Тобто відбувається звичайне нарахування ЄСВ виходячи з бази, сформованої в місяці виявлення помилки.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року