• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинник будує сонячну електростанцію: чи треба платити акциз і йти з єдиного податку?

Юлия Гужел

27.12.2016 266 1 1

Єдинник будує сонячну електростанцію. Чи повинен він реєструватися платником акцизного податку? Чи зобов'язаний він перейти на загальну систему оподаткування?

Акциз платити не потрібно, а ось з єдиною системою доведеться попрощатися. Пояснимо чому.

Згідно з п. 215.1 Податкового кодексу (далі – ПК) електроенергія – це підакцизний товар. А її виробники й оптові постачальники в загальному випадку є платниками акцизного податку. Проте є винятки. Зокрема, не є об'єктом обкладення акцизом виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії (далі – ВДЕ) (пп. 213.2.8 ПК).

Визначення ВДЕ знаходимо в пп. 14.1.29 ПК. До них належать джерела вітрової, сонячної, геотермальної енергії, енергії хвиль і припливів, гідроенергії, енергії біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали