• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дата оформлення ПН при експорті товарів

24.07.2019 397 0 1

Неочевидні помилки з ПДВ: як уникнути наслідків

Згідно з пп. 195.1.1 ПК податкові зобов’язання при експорті товарів нараховуються за нульовою ставкою. Проте така операція є оподатковуваною та вимагає оформлення податкової накладної (далі – ПН). Тому бухгалтерів підприємств-експортерів найчастіше хвилюють питання:

  • Як визначити дату нарахування податкових зобов’язань із ПДВ при експорті?
  • За яким курсом перерахувати суму експортного постачання в гривні при заповненні ПН?

Датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ в операціях з експорту товарів є дата оформлення відповідно до вимог митного законодавства митної декларації (далі – МД), що засвідчує факт перетину митного кордону України (п. 187.1 ПК). Саме на цю дату потрібно виписати ПН і зареєструвати її в ЄРПН.

Зверніть увагу! Дата перерахування передоплати при експорті товарів подією для нарахування податкових зобов’язань і виписування ПН не є (п. 187.11 ПК). Курс НБУ на цю дату теж не використовується при складанні ПН.

Не зовсім зрозуміло, на яку дату виписувати ПН. Адже з формулювання п. 187.1 ПК напрошується висновок, що крім оформленої МД товар ще повинен перетнути митний кордон України.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали