Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що зміниться в роботі підприємців та інших самозайнятих осіб у 2020 році

21.02.2020 2684 0 0

Законопроєкт від 30.08.19 р. № 1210 передбачає ряд змін у роботі підприємців, що застосовують як загальну, так і спрощену систему оподаткування, та інших самозайнятих осіб. У цілому зміни спрямовані на спрощення роботи фізосіб, які займаються бізнесом. Розглянемо докладніше основні зміни.

Бюрократична процедура скорочена за часом і спрощена: відповідні зміни внесені до п. 65.5, 65.9 та 65.10 Податкового кодексу (далі – ПК). Зараз взяття на облік самозайнятої особи (визначення цього поняття наведене в пп. 14.1.226 ПК) відбувається не пізніше наступного робочого дня після отримання відомостей від державного реєстратора (для фізосіб-підприємців) або прийняття заяви від осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (далі – незалежні особи) (п. 65.5 ПК). А відбуватиметься день у день. Тобто більш оперативно, що може бути важливо в кінці місяця.

Крім того, взяття на облік підприємця буде підтверджуватися відомостями, оприлюднюваними на порталі електронних сервісів. Це набагато зручніше, ніж отримання виписки з ЄДРПОУ, як це відбувається зараз.

Спрощується і процедура реєстрації незалежної особи, яка одночасно є підприємцем. Така особа братиметься на облік один раз – як фізособа-підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності. Разом з тим розмір штрафів за порушення встановленого в ст. 117 ПК порядку взяття на облік (реєстрацію) у контролюючих органах для незалежних осіб збільшується в два рази: зі 170 грн до 340 грн, а в разі неусунення таких порушень або повторного порушення протягом року – з 340 грн до 680 грн.

Зазначимо ще один важливий момент. Банки зобов'язані повідомляти контролюючі органи про відкриття рахунків платників податків (зокрема, самозайнятих осіб). У свою чергу, такі особи зобов'язані повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, у яких вони відкривають рахунки (п. 69.7 ПК; пп. 2 п. 62 розд. V Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492). За невиконання цієї вимоги зараз передбачений штраф у розмірі 340 грн (п. 118.3 ПК), а буде – 680 грн.

Це податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали