Безплатне спецхарчування і молоко за шкідливість: кому видавати та як відобразити в обліку
21.08.2014 4436 0 0
Із цієї статті ви дізнаєтеся: кому з працівників і в якому порядку видається безплатне спецхарчування і молоко; якими повинні бути оподаткування та облік операцій із придбання і видачі безплатного молока.
Що можна зробити на практиці: ознайомтеся з переліком виробництв і професій, працівники яких повинні безплатно отримувати спецхарчування і молоко; проведіть атестацію робочих місць за умовами праці; після придбання і видачі молока та спецхарчування відобразьте ці операції в обліку, користуючись нашими роз'ясненнями.
Організаційні питання
Хто і на якій підставі має право отримувати на підприємстві безплатне спецхарчування або молоко?
В Україні діє Закон від 14.10.92 р. № 2694-ХІІ «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694). Цей Закон, зокрема, зобов'язує роботодавця піклуватися про те, щоб умови праці не завдавали шкоди здоров'ю працівників. Так, якщо працівники підприємства зайняті на роботах з важкими і шкідливими умовами праці, то роботодавець зобов'язаний (ст. 7 Закону № 2694) забезпечити їх лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними продуктами, солоною газованою водою. А якщо характер роботи – роз'їзний, тоді працівникові виплачується грошова компенсація на придбання такого харчування, молока і води. Порядок видачі компенсації регулюється умовами колдоговору.
Перелік виробництв, професій і посад, робота в яких дає право на безплатне отримання лікувально-профілактичного харчування у зв'язку з особливо шкідливими умовами праці, затверджений ще постановою Держкомпраці СРСР та Презідії ВЦРПС від 07.01.77 р. № 4/П-1 (далі – Постанова № 4).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року