• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи включается сума земельного податку до первісної вартості основних засобів?

Підприємство, що формує звітність за МСФЗ, здійснює будівництво майнового комплексу на землі, яка належить йому на праві власності. Чи має право підприємство включити земельний податок за земельну ділянку, розташовану під будівництвом, до складу первісної вартості цілого майнового комплексу?
Так, земельний податок за земельну ділянку під будівництвом формує первісну вартість введеного в експлуатацію об'єкта будівництва.
Такий висновок можна зробити на підставі норм МСБО 16 « Основні засоби» та МСБО 18 «Дохід».
У § 16 МСБО 16 прописаний перелік витрат, що включаються до складу первісної вартості основних засобів (далі - ОЗ). Так, до складу собівартості об'єкта ОЗ включаються будь-які прямі витрати, пов'язані з доведенням активу (об'єкта ОЗ) до стану, необхідного для експлуатації у відповідності з намірами керівництва підприємства.
А в § 19 МСБО 18 обумовлено застосування принципу відповідності доходів і витрат, тобто доходи і витрати, пов'язані з однією і тією ж операцією або іншою подією, визнаються одночасно.
Крім того, багато підприємств, що формують звітність за МСФЗ, застосовують план рахунків, передбачений Інструкцією, затвердженою наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. за № 291. Згідно з поясненнями до кореспонденції проводок, наданих в цій інструкції, витрати, пов'язані з будівництвом, капіталізуються і відображаються по дебету субрахунку 151 «Капітальне будівництво».
Таким чином, якщо ви здійснюєте будівництво майнового комплексу на землі, яка належить вам на праві власності, то згідно з нормами МСФЗ суми обов'язкового платежу по податку на землю підлягають капіталізації і формують первісну вартість майнового комплексу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали