Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оцінка гібридних фінансових інструментів

22.06.2015 442 0 0

Раніше (див. ) ми розглянули види гібридних фінансових інструментів (далі – ФІ). У цій консультації розповімо про те, як провести їх оцінку і від чого вона залежить.

Порядок проведення оцінки

Оцінка і подальше відображення операцій з гібридними ФІ в бухгалтерському обліку залежить від основної складової гібридного контракту.

Якщо основою гібридного контракту є актив, то оцінка здійснюється за правилами обліку для фінансових активів: за справедливою або амортизованою вартістю – залежно від характеристик цього активу і бізнес-моделі підприємства, що використовується для управління фінансовими активами (§ 4.3.2 МСФЗ 9).

Наприклад, згідно із фінансовим контрактом з біржовим брокером ПАТ «Літо» зобов'язане викупити акції власної емісії у випадку, якщо частка акцій основних акціонерів товариства, що є в обігу на ринку, впаде або їх вартість почне різко знижуватися, що загрожує втратою бізнесу. При цьому часові рамки і суми викупу детально передбачені ф'ючерсним контрактом. Це означає, що викуплені акції обліковуватимуться за справедливою вартістю, яка сформується на фондовому ринку у момент їх викупу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали