Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Забезпечення, непередбачені зобов’язання та непередбачені активи в МСФЗ

15.06.2018 1896 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про загальні вимоги визнання забезпечень, умовних зобов'язань та умовних активів згідно з МСБО 37.

Що можна зробити на практиці: протестувати свої зобов'язання, щоб зрозуміти, треба визнавати за ними забезпечення чи ні.

МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи» установлює порядок визнання, обліку та відображення у фінансовій звітності названих забезпечень, зобов'язань та активів.

Для довідки. В останній редакції офіційного перекладу МСФЗ (IAS) 37, розміщеного на сайті Мінфіну, у назві стандарту та по тексту використовується поняття «забезпечення», хоча на практиці по-старому часто використовується термін «резерв» (іноді «оціночне зобов’язання»). При цьому між забезпеченням і резервом є принципова різниця: забезпечення – це зобов’язання, а резерв – це зменшення активу.

Визначення вищезгаданих понять міститься в § 10 МСФЗ (IAS) 37.

Забезпечення – це зобов'язання з невизначеним строком або сумою. У свою чергу, зобов'язання в суб'єкта господарювання (далі – СГ) виникає в результаті минулих подій, а його погашення, як очікується, призведе до вибуття ресурсів, що містять економічні вигоди.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали