Забезпечення, непередбачені зобов’язання та непередбачені активи в МСФЗ
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про загальні вимоги визнання забезпечень, умовних зобов'язань та умовних активів згідно з МСБО 37.
Що можна зробити на практиці: протестувати свої зобов'язання, щоб зрозуміти, треба визнавати за ними забезпечення чи ні.
МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи» установлює порядок визнання, обліку та відображення у фінансовій звітності названих забезпечень, зобов'язань та активів.
Для довідки. В останній редакції офіційного перекладу МСФЗ (IAS) 37, розміщеного на сайті Мінфіну, у назві стандарту та по тексту використовується поняття «забезпечення», хоча на практиці по-старому часто використовується термін «резерв» (іноді «оціночне зобов’язання»). При цьому між забезпеченням і резервом є принципова різниця: забезпечення – це зобов’язання, а резерв – це зменшення активу.
Визначення вищезгаданих понять міститься в § 10 МСФЗ (IAS) 37.
Забезпечення – це зобов'язання з невизначеним строком або сумою. У свою чергу, зобов'язання в суб'єкта господарювання (далі – СГ) виникає в результаті минулих подій, а його погашення, як очікується, призведе до вибуття ресурсів, що містять економічні вигоди.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року