• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З якого часу правомірно здійснювати додаткові доплати соцпрацівникам у карантинний період

Карантин

28.07.2020 35 0 0

Гаряча лінія «Антивірус»: як працювати на карантині

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 8)


Доплати під час карантину: практична ситуація

Багатьом категоріям працівників та іншим особам зараз провадяться «коронавірусні» доплати. А як це має здійснюватися щодо соцпрацівників? Адже вони в процесі своєї роботи безпосередньо контактують з особами, які можуть бути потенційними хворими на COVID-19?

Отримання додаткових доплат на період дії карантину працівниками, які визнані надавачами соціальних послуг державного/комунального сектору та які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (удома), має здійснюватись із дотриманням в установлених законодавством правил.

Додаткові доплати таким працівникам мають провадитися відповідно до постанови КМУ від 29.04.20 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів із дня його відміни» (далі – Постанова № 375).

У п. 1 Постанови № 375 ідеться про такі категорії працівників, якими забезпечується життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв’язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) та які внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт із населенням. Їм установлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно до відпрацьованого часу в зазначених умовах.

Щодо працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального секторів, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання і перебування їх отримувачів (удома), то їм доплати встановлено у граничному розмірі до 100 % заробітної плати (грошового забезпечення).

Важливим є те, що згідно з Постановою № 375 доплати передбачено на період карантину, установленого Кабміном, та протягом 30 днів із дня його скасування. Це означає, що розпочинати такі виплати працівникам слід із дня набуття чинності постанови КМУ від 11.03.20 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» – з 12.03.20 р.

До речі, це підтверджується й листом Мінсоцполітики від 21.05.20 р. № 1563/0/78-20, де говориться про право працівників на встановлення їм доплати у граничному розмірі до 100 % зарплати саме з дати початку карантину.

Звертаємо увагу: доплата встановлена у граничному розмірі, а керівник установи, яка надає соціальні послуги населенню, має конкретизувати розмір «коронавірусної» доплати щодо кожного працівника.

Для визначення посад працівників необхідно керуватися наказом Мінсоцполітики від 22.05.20 р. № 321, яким затверджено Перелік посад працівників надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (удома).

Нагадаємо, що до цього переліку входять посади:

  • педагог соціальний/фахівець із соціальної роботи;
  • фахівець із соціальної допомоги вдома;
  • соціальний працівник;
  • соціальний робітник;
  • фахівець із фізичної реабілітації;
  • практичний психолог/психолог.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали