Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію?
Національний класифікатор «Класифікатор професій ДК 003:2010», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – ДК 003:2010), містить назву посади «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» за кодом 8331, а також посади «тракторист» за таким самим кодом. Але це дві різні посади, які мають різне призначення та галузеве застосування.
Розглянемо головні правила застосування назв посад із ДК 003:2010. Згідно із загальними положеннями ДК 003:2010 на підприємствах, в установах та організаціях записи про роботу вносяться в установленому порядку до трудових книжок працівників відповідно до професійних назв робіт, зазначених у покажчику професійних назв робіт за кодами професій та абетковому покажчику професійних назв робіт.
Від назв, зазначених у цих покажчиках, можуть утворюватися похідні назви професій (професійні назви робіт, посад) шляхом додавання похідних слів (провідний, головний, молодший, змінний, гірничий, третій та ін.), наведених у додатку до ДК 003:2010. Відповідно до цього додатка назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено в ДК 003:2010 чи відповідних законодавчо-правових актах. А ось «звуження» назв, наведених у ДК 003:2010, не передбачено.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року