Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Перевірки під час карантину: нововведення

08.04.2020

Податкові перевірки

Законом від 17.03.20 р. № 533-IX був установлений мораторій на проведення податкових перевірок у період із 18.03.20 р. по 31.05.20 р. Законом від 30.03.20 р. № 540-IX (далі - Закон № 540), який набув чинності 02.04.20 г., розширено перелік перевірок, які можуть проводитися органами ДПС із березня по травень.

Зокрема, органи ДПС мають право здійснювати не тільки документальні позапланові перевірки за підставами, названими в пп. 78.1.8 ПК, але й фактичні перевірки з питань дотримання вимог законодавства відносно:

  • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
  • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
  • облаштування акцизних складів витратомі­рами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками;
  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, палива, на підставах, передбачених пп. 80.2.2, 80.2.3 і 80.2.5 ПК.

Камеральна перевірка податкових декларацій (крім податкової декларації з ПДВ) за березень, квітень і травень 2020 року або уточнюючих розрахунків (далі – УР) (крім УР до декларації з ПДВ), які були подані платниками податків за ці три місяці, може бути проведена протягом 60 календарних днів (далі – к. д.) (раніше цей строк становив 30 к. д.) після закінчення строку, установленого для подання декларації (УР). А якщо вони були подані пізніше травня 2020 року, тоді 60-денний строк починає обчислюватися після їх фактичного подання.

До кінця травня 2020 року призупинено перебіг строків, застосовуваних у процедурі адміністративного оскарження, із приводу скарг платників податків, які надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не були розглянуті станом на 18.03.20 р. Однак дане правило не поширюється на скарги щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на ПДВ та/або від’ємного значення ПДВ.

Майте на увазі! З 01.06.20 р. перебіг строку адміністративного оскарження продовжиться з урахуванням часу, що минув до їх призупинення.

Перевірки з ЄСВ

Продовжено по 31.05.20 р. мораторій на проведення перевірок із питань нарахування, обчислення та сплати ЄСВ (було – по 18.05.20 р.). Протягом періодів із 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 р. платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована за ці періоди пеня підлягає списанню.

На період до кінця травня призупиняється строк розгляду скарг платників ЄСВ, що надійшли/надходять до 31.05.20 р. та/або не розглянутих станом на 18.03.20 р. У цей час платник ЄСВ звільняється від сплати суми недоїмки та штрафів разом із нарахованою пенею.

Орган ДПС, що розглядає скаргу платника ЄСВ, зобов'язаний прийняти мотивоване рішення та або направити це рішення на адресу платника ЄСВ поштою з повідомленням про вручення, або вручити платникові податків під розписку.

Тимчасово, до 31.05.20 р. (включно), продовжується строк подання скарг платниками ЄСВ, якщо строк їх подання припадає на період із 18.03.20 р. по 31.05.20 р.

Перевірки у сфері госпдіяльності

Законом № 540 продовжено на один місяць (по 30.06.20 р.) мораторій на проведення планових перевірок у сфері господарської діяльності.

До кінця травня органам держнагляду (контролю) забороняється проводити планові перевірки з питань господарської діяльності, крім перевірок:

  • діяльності СГ із високим ступенем ризику від провадження господарської діяльності (відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику);
  • на предмет дотримання вимог щодо формування, установлення та застосування державних регульованих цін;
  • у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Це означає, що, як і раніше, під забороною планові перевірки СГ органами Держпраці, ДСНС, ДАБК і т. д. (крім СГ із високим ступенем ризику).


Коментарі до матеріалу
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
04.11.2021
Обмеження та відсторонення від роботи в разі відмови від вакцинації
Постановою КМУ від 20.10.2021 № 1096 (далі – Постанова № 1096) унесено зміни до постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-1...
23.12.2020
Про відсторонення від роботи працівника під час карантину й не тільки
В яких випадках можна відсторонити працівника від роботи? Чи оплачується таке відсторонення та який порядок його оформлення? Чи можливе відсторонення в разі захворювання працівника вірусною хворобою чи в разі підозри про таке захворювання? Про це та інше – далі у статті. Гаряча лінія «Ан...
17.12.2020
Тестування співробітників на COVID-19: чи потрібно обкладати витрати «зарплатними» та іншими податками?
Ситуація в Україні. Пандемія коронавірусу поки що не відступає, але бізнес помалу починає оживати й функціонувати в умовах адаптивного карантину. А це означає, що працівники, які контактують із відвідувачами в магазинах, кафе, закладах охорони здоров'я тощо, повинні бути захищені. Крім того, у деяки...
Кращі матеріали