Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оприлюднення фінзвітності за 2019 рік

Карантин

08.04.2020 1088 0 1


Нагадаємо, що згідно з ч. 3 ст. 14 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996) окремі підприємства зобов'язані оприлюднити свою річну фінзвітність (у тому числі консолідовану) у повному обсязі разом із відповідним аудиторським висновком на своїй вебсторінці (вебсайті). Причому для різних підприємств передбачені різні строки оприлюднення.

Так, до 30 квітня 2020 року оприлюднити фінзвітність за 2019 рік зобов'язані:

  • великі підприємства (у розумінні ч. 2 ст. 2 Закону № 996), які є емітентами цінних паперів (далі – ЦП), якщо їх ЦП допущено до торгів на фондових біржах або відносно їх ЦП зроблено публічну пропозицію;
  • банки, страховики, недержавні пенсійні фонди та інші фінансові установи (крім тих, які відносяться до малих підприємств і мікропідприємств);
  • публічні акціонерні товариства (далі – ПАТ);
  • суб'єкти природних монополій на загальнодержавному ринку. Зазначимо, що перелік таких суб'єктів щомісяця розміщується на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг;
  • суб'єкти господарювання (далі – СГ), які провадять діяльність у добувних галузях. Згідно з визначенням, наведеним у п. 1 ст. 1 Закону від 18.09.18 р. № 2545-VIII, до таких СГ відносяться, зокрема, підприємства, що користуються надрами для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислового розроблення родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, для виконання робіт (провадження діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції за корисними копалинами загальнодержавного значення, для транспортування трубопроводами вуглеводнів, у тому числі з метою транзиту.

А до 1 червня 2020 року зобов'язані оприлюднити річну фінзвітність:

  • великі підприємства, які не є емітентами ЦП;
  • інші фінансові установи (крім банків і страховиків) та недержавні пенсійні фонди, які відносяться до малих підприємств і мікропідприємств;
  • підприємства, які належать до категорії середніх згідно із ч. 2 ст. 2 Закону № 996.

Однак у зв'язку з уведенням карантину Законом від 30.03.20 р. № 540-IX (далі - Закон № 540) установлені нові граничні строки оприлюднення фінзвітності за 2019 рік. Згідно зі змінами, які Закон № 540 уніс до відповідних законів, підприємства можуть оприлюднити таку фінзвітність або у звичайний строк, або продовжити їх, а саме:

  • банки можуть оприлюднити річну фінзвітність протягом 5 робочих днів після проведення загальних зборів акціонерів за результатами діяльності за 2019 рік. А консолідована фінзвітність банківської групи за 2019 рік може бути оприлюднена протягом 30 робочих днів після оприлюднення річної фінзвітності банків;
  • інші підприємства повинні оприлюднити свою фінзвітність не пізніше 31 грудня 2020 року. Але, зверніть увагу: вони повинні зробити це в більш ранній строк при настанні певних обставин. Так, підприємства – не емітенти ЦП повинні оприлюднити свою фінзвітність протягом 90 календарних днів після закінчення карантину. А підприємства – емітенти ЦБ оприлюднюють фінзвітність протягом 5 робочих днів після проведення загальних зборів акціонерів (загальних зборів учасників товариств з обмеженою відповідальністю) за результатами діяльності за 2019 рік.

У які строки слід провести загальні збори за підсумками діяльності за 2019 рік, якщо його не встигли провести до початку карантину?

Загальні збори акціонерів, учасників ТОВ і корпоративних фондів інститутів спільного інвестування (далі – ІСІ), членів кредитних спілок за підсумками діяльності за 2019 повинні бути проведені протягом 3 місяців після дати завершення карантину, установленого КМУ для запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби.

До відома! Загальні збори акціонерів (учасників, членів) можуть бути проведені дистанційно в порядку та у строк, установлений відповідним регулятором діяльності СГ.

Так, тимчасовий порядок скликання дистанційних загальних зборів повинні розробити та оприлюднити на своєму офіційному вебсайті:

  • НКЦПФР – для учасників (акціонерів) банків, підприємств – емітентів ЦП і корпоративних фондів ІСІ;
  • Нацкомфінпослуг – для членів кредитної спілки.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали