Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Матеріальна допомога держслужбовцю для вирішення соціально-побутових питань у період карантину

20.10.2020

Матеріальна допомога

Як регулюються питання проходження служби держслужбовцем, з яким у травні 2020 року укладено контракт, та чи може йому бути виплачена під час карантину матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань?

Нормами законодавства, зокрема Закону від 10.12.15 р. № 889-VIII «Про державну службу» (далі – Закон № 889), передбачено особливості проходження держслужби під час карантину.

Такі особливості випливають із норм абзацу четвертого п. 8 розд. II «Прикінцеві положення» Закону від 13.04.20 р. № 553-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (дала – Закон № 553). А саме йдеться про укладення контрактів із держслужбовцями на період коронавірусного карантину, установленого за рішенням Кабміну.

Документом, який регламентує це питання, є Типовий контракт про проходження державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений постановою КМУ від 22.04.20 р. № 290 (далі – Типовий контракт).

У п. 1 Типового контракту передбачено, що на відносини сторін за цим контрактом поширюється дія Закону № 889, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини щодо проходження держслужби, з урахуванням особливостей, передбачених абзацом четвертим п. 8 розд. II «Прикінцеві положення» Закону № 553.

Згідно з п. 6 Типового контракту держорган зобов’язується, зокрема, забезпечити дотримання прав особи та умов проходження держслужби, передбачених законодавством та цим контрактом.

Держслужбовцям може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (ч. 2 ст. 54 Закону № 889).

Згідно з Порядком надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затвердженим постановою КМУ від 08.08.16 р. № 500, така допомога може надаватися держслужбовцям один раз на рік у розмірі середньомісячної зарплати на підставі особистої заяви.

Звертаємо увагу: рішення про надання матеріальної допомоги держслужбовцям приймається керівником держслужби у держоргані в межах затвердженого фонду оплати праці.

Як бачимо, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою виплатою і може здійснюватися за рішенням керівника держслужби в межах затвердженого фонду оплати праці за наявності фінансового ресурсу після забезпечення працівників держоргану обов’язковими виплатами, такими як: посадовий оклад, надбавки за ранг та за вислугу років, грошова допомога в разі надання щорічної основної оплачуваної відпустки.

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
04.11.2021
Обмеження та відсторонення від роботи в разі відмови від вакцинації
Постановою КМУ від 20.10.2021 № 1096 (далі – Постанова № 1096) унесено зміни до постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-1...
23.12.2020
Про відсторонення від роботи працівника під час карантину й не тільки
В яких випадках можна відсторонити працівника від роботи? Чи оплачується таке відсторонення та який порядок його оформлення? Чи можливе відсторонення в разі захворювання працівника вірусною хворобою чи в разі підозри про таке захворювання? Про це та інше – далі у статті. Гаряча лінія «Ан...
17.12.2020
Тестування співробітників на COVID-19: чи потрібно обкладати витрати «зарплатними» та іншими податками?
Ситуація в Україні. Пандемія коронавірусу поки що не відступає, але бізнес помалу починає оживати й функціонувати в умовах адаптивного карантину. А це означає, що працівники, які контактують із відвідувачами в магазинах, кафе, закладах охорони здоров'я тощо, повинні бути захищені. Крім того, у деяки...
Кращі матеріали