• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Матеріальна допомога держслужбовцю для вирішення соціально-побутових питань у період карантину

Карантин

20.10.2020 353 0 0

Гаряча лінія «Антивірус»: як працювати на карантині


Матеріальна допомога

Як регулюються питання проходження служби держслужбовцем, з яким у травні 2020 року укладено контракт, та чи може йому бути виплачена під час карантину матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань?

Нормами законодавства, зокрема Закону від 10.12.15 р. № 889-VIII «Про державну службу» (далі – Закон № 889), передбачено особливості проходження держслужби під час карантину.

Такі особливості випливають із норм абзацу четвертого п. 8 розд. II «Прикінцеві положення» Закону від 13.04.20 р. № 553-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (дала – Закон № 553). А саме йдеться про укладення контрактів із держслужбовцями на період коронавірусного карантину, установленого за рішенням Кабміну.

Документом, який регламентує це питання, є Типовий контракт про проходження державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений постановою КМУ від 22.04.20 р. № 290 (далі – Типовий контракт).

У п. 1 Типового контракту передбачено, що на відносини сторін за цим контрактом поширюється дія Закону № 889, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини щодо проходження держслужби, з урахуванням особливостей, передбачених абзацом четвертим п. 8 розд. II «Прикінцеві положення» Закону № 553.

Згідно з п. 6 Типового контракту держорган зобов’язується, зокрема, забезпечити дотримання прав особи та умов проходження держслужби, передбачених законодавством та цим контрактом.

Держслужбовцям може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (ч. 2 ст. 54 Закону № 889).

Згідно з Порядком надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, затвердженим постановою КМУ від 08.08.16 р. № 500, така допомога може надаватися держслужбовцям один раз на рік у розмірі середньомісячної зарплати на підставі особистої заяви.

Звертаємо увагу: рішення про надання матеріальної допомоги держслужбовцям приймається керівником держслужби у держоргані в межах затвердженого фонду оплати праці.

Як бачимо, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою виплатою і може здійснюватися за рішенням керівника держслужби в межах затвердженого фонду оплати праці за наявності фінансового ресурсу після забезпечення працівників держоргану обов’язковими виплатами, такими як: посадовий оклад, надбавки за ранг та за вислугу років, грошова допомога в разі надання щорічної основної оплачуваної відпустки.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали