Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміна матеріально відповідальної особи: наслідки для працедавця

15.04.2019 3184 0 0

Зміна матеріально відповідальних осіб – процедура складна. І щоб пройти її без втрат, потрібно враховувати багато нюансів. Розповімо, як це зробити та документально оформити без зайвого клопоту.

Нагадаємо, що письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством із працівниками (що досягли 18-річного віку), які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей (ст. 1351 КЗпП). У цій нормі прив’язка робиться до Переліку посад і робіт, що заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, переданих їм для зберігання, оброблення, продажу (відпуску), перевезення або застосування у процесі виробництва, наведеного в додатку 1 до постанови Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС від 28.12.77 р. № 447/24 (далі – Перелік № 447). До цього досить обширного Переліку входять, зокрема (розд. I):

  • завідувачі кас, комор цінностей, камер схову, складів та їхні заступники;
  • касири, контролери-касири, контролери (у т. ч. старші), а також інші працівники, які виконують обов’язки касирів;
  • завідувачі (директори за відсутності завідувачів відділів та секцій) магазинів, скупних пунктів, товарних секцій (відділів), відділів замовлень магазинів, начальники цехів і ділянок підприємств торгівлі та їхні заступники.
  • начальники товарних і товаро-перевалочних ділянок, старші товарознавці та товарознавці, які безпосередньо обслуговують матеріальні цінності;
  • завідувачі закладів ресторанного господарства, виробництв, начальники цехів (ділянок) та їхні заступники, старші адміністратори і адміністратори залів (метрдотелі) закладів ресторанного господарства;
  • завідувачі заготівельних пунктів, сепараторних відділень;
  • агенти з постачання, експедитори з перевезення вантажів, інкасатори.

Укласти договір про повну матеріальну відповідальність можна також із працівниками, які виконують, наприклад, такі роботи (розд. II Переліку № 447):

  • приймання від населення всіх видів платежів;
  • обслуговування торгових і грошових автоматів;
  • приймання на зберігання, обробка, зберігання, відпуск матеріальних цінностей на складах, базах (нафтобазах), автозаправних станціях, холодильниках, харчоблоках, сховищах, заготівельних (приймальних) пунктах, товарних і товаро-перевалочних ділянках, камерах схову, коморах і гардеробах;
  • продаж (відпуск) товарів (продукції), їх підготовка до продажу незалежно від форм торгівлі та профілю підприємства;
  • приймання та обробка для доставки (супроводження) вантажу, багажу, поштових відправлень та інших матеріальних і грошових цінностей, їх доставка (супроводження), видача (здача).

У разі зміни матеріально відповідальних осіб неминуче виникає питання щодо передання товарно-матеріальних цінностей.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали