Різні дати в документах при одному постачанні товару: як правильно оформити
20.05.2016 418 0 0
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які дати повинні бути зазначені в первинних документах на придбання товару, якщо товар зі складу продавця відвантажено, наприклад, 31 березня, а оприбутковано на склад покупця 1 квітня.
Що можна зробити на практиці: при оформленні документів на постачання товару і надання транспортних послуг продавцеві та перевізникові необхідно зважати на умови постачання (і зокрема, перехід права власності на товар до покупця), зазначені в договорі, і вже залежно від них визначати правильну дату первинних документів.
Контроль над товаром – основна умова
Давайте з'ясуємо, у який момент покупець має право оприбуткувати поставлений товар. Для цього звернемося до законодавчих норм.
Коли підприємство має право обліковувати актив (у цьому випадку товар) у себе на балансі? Тільки тоді, коли може його контролювати й отримувати від його використання економічну вигоду (ст. 1 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV, далі – Закон № 996). А контроль над товаром підприємство отримає, коли стане його власником, тобто зможе самостійно розпоряджатися активом, що належить йому (ст. 134 Господарського кодексу, далі – ГК; ст. 316 Цивільного кодексу, далі – ЦК).
Право власності на товар виникає в покупця з моменту передачі (постачання) йому товару, якщо інше не передбачено договором або законом (ст. 334 ЦК). У момент переходу права власності товар із балансу продавця списується, а на баланс покупця – зараховується.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року