• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що робити з первинними документами ТОВ після продажу корпоративних прав?

Юна Хотинець

19.12.2017 4108 0 1

Власник корпоративних прав ТОВ (100 %) продає ці права іншій особі за договором купівлі-продажу. У якій формі укладається такий правочин? Чи треба передавати новому власнику всі первинні документи, які були складені в ході діяльності ТОВ до моменту продажу корпоративних прав? І якщо так, то як це оформити?

Насамперед визначимося з поняттям «корпоративні права». Чітке розуміння цього терміна нам дає ст. 167 Господарського кодексу. Там сказано, що корпоративні права – це права особи і їх частка визначається в статутному капіталі (майні) господарського товариства. Ці права включають право на участь цієї особи в управлінні господарським товариством, на отримання певної частини його прибутку (дивідендів) та активів у разі ліквідації згідно із законодавством, а також інші права, передбачені законом і статутними документами. Аналогічне поняття корпоративних прав міститься і в пп. 14.1.90 Податкового кодексу (далі – ПК).

Найпоширенішим способом передачі корпоративних прав іншій особі є укладання договору купівлі-продажу (ч. 4 ст. 116, ст. 147–148 Цивільного кодексу, далі – ЦК; ст. 23 Закону від 19.09.91 р. № 1576-XII «Про господарські товариства», далі – Закон № 1576). Для договору купівлі-продажу корпоративних прав достатньо простої письмової форми, закон не передбачає обов'язкового нотаріального посвідчення договору в цьому випадку. Але на практиці такий договір зазвичай засвідчують у нотаріуса. І викликане це тим, що такий продаж передбачає внесення в подальшому змін до установчих документів та держреєстрацію цих змін.

Зазначимо, що ціна продажу корпоративних прав ТОВ не залежить від розміру внеску учасника до статутного капіталу.

Тепер із приводу передачі первинних документів. ТОВ не є стороною договору купівлі-продажу корпоративних прав і не бере участі в ньому: договір укладається між старим і новим власником. Крім того, у даному випадку купівля-продаж корпоративних прав не приводить до зміни правової форми підприємства або до його ліквідації. А значить, первинні документи як були, так і залишилися документами діючого ТОВ. Вони повинні зберігатися на цьому підприємстві протягом строків, установлених законодавством. Правила зберігання документів визначені такими нормативними документами:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали