Фізособа має статус підприємця, а також є найманим працівником. Наразі перебуває у відпустці без збереження заробітної плати. Чи потрібно їй сплачувати ЄСВ за себе як підприємця?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Ви підприємець на єдиному податку? У статті ми роз’яснюємо, які первинні документи обов’язково повинні бути у вас на руках для підтвердження доходів та операцій продажу товарів (надання послуг).
Питання про наявність первинних документів у підприємців – особливо в тих, які є платни...
У підприємця часто виникають ситуації, коли йому необхідно внести зміни до інформації про себе, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР). Найчастіше такі зміни стосуються видів діяльності, які провадить пі...
Підприємці можуть виступати роботодавцями, але водночас повинні врахувати встановлені для них особливості оформлення кадрових документів. У статті розглянемо, що та як повинен оформляти підприємець стосовно своїх найманих працівників. Наші рекомендації та зразки допоможуть підприємцю правильно оформ...
Розповімо, які підприємства можуть оптимізувати податок на прибуток шляхом створення резерву сумнівних боргів та як правильно сформувати цей резерв, щоб не було претензій з боку контролюючих органів.
У чому полягає проблема: оптимізація об’єкта обкладення податком на прибуток для деяких підпри...
Ситуація із практики: строк, визначений під час первинного визнання об’єкта основних засобів (далі – ОЗ), уже закінчився, а актив продовжує використовуватися.
НП(С)БУ 7 передбачено, що строк корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ переглядається в разі зміни очікуван...
У статті розповімо про порядок формування резерву відпусток і регулярність його перегляду. Чи треба щомісячно інвентаризувати резерв?
Забезпечення на оплату відпусток формується для рівномірного розподілу витрат на відпустки між звітними періодами. Його створення – обов’язок підприємства...
Платники єдиного податку зобов’язані дотримуватися спеціальних правил, інакше вони можуть втратити право на застосування спрощеної системи оподаткування. Ми розглянемо, які типові помилки підприємців на єдиному податку є критичними та як їх уникнути, щоб не виникало неприємних податкових наслі...
Ви підприємець на єдиному податку? У статті ми роз’яснюємо, які первинні документи обов’язково повинні бути у вас на руках для підтвердження доходів та операцій продажу товарів (надання послуг).
Питання про наявність первинних документів у підприємців – особливо в тих, які є платни...
У разі зміни системи оподаткування у підприємців часто виникає обов’язок зареєструватися платником ПДВ або анулювати ПДВ-реєстрацію. Але такі операції мають певні нюанси і наслідки, про які слід знати.
Тому в статті розповімо, коли підприємець зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ,...
У статті розповімо про судовий прецедент щодо донарахування податку на прибуток через помилково не створене забезпечення на оплату відпусток і надамо рекомендації, як мінімізувати податкові ризики.
Розуміємо ваші хвилювання через помилкове нестворення резерву оплати відпусток (якщо він мав створюват...
Онлайн-продавці без реєстрації як фізособа-підприємець ризикують отримати «листи щастя» від ДПС із вимогою пояснити походження своїх доходів. Дізнайтеся, як уникнути штрафів та неприємностей у разі продажу товарів через «Нову пошту» без офіційної реєстрації!
Українці, які про...
Після запровадження воєнного стану були певні послаблення в застосуванні штрафних санкцій, зокрема, стосовно подання податкової звітності. Проте нині штрафи застосовуються як за несвоєчасне подання Об’єднаного звіту, так і за порушення щодо нарахування та сплати ПДФО й військового збору.Тож ро...