Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 05.11.2024

05.11.2024 107 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули такі теми.

Прийняття на роботу особи, виключеної або знятої з військового обліку: у чому різниця? Підприємство приймає на роботу чоловіків призовного віку. В одного з них у військовому квитку стоїть позначка «Виключено з обліку», а в іншого – «Знято з обліку». Чи потрібно роботодавцю вести персональний військовий облік щодо цих працівників (включати до відповідних Списків) та повідомляти про них ТЦК? І чи є різниця між поняттями «виключено з обліку» та «знято з обліку»? Дізнайтеся про це, пройшовши за посиланням.

Лікарняний після відпустки для догляду за дитиною: як обчислити середній заробіток? Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, потім – шестирічного віку на підставі медвисновку, а після її завершення з 3 жовтня 2024 року стала до роботи. У період з 10 по 16 жовтня вона хворіла, їй було оформлено листок непрацездатності. Як обчислити середній заробіток для оплати лікарняного – виходячи із зарплати за фактично відпрацьовані дні із 3 по 9 жовтня включно? Відповідь тут.

У місяці прийняття на роботу – тимчасова непрацездатність та звільнення: як обчислити лікарняні та компенсацію відпустки? Підприємство прийняло на роботу працівника 2 жовтня 2024 року (місячний оклад – 16 000 грн, 5-денний робочий тиждень з вихідними в суботу та неділю), а з 8 по 15 жовтня (8 календарних днів) цей працівник перебував на лікарняному. Після хвороби він написав заяву про звільнення за власним бажанням з 31 жовтня. Ми пояснили, як у цій ситуації обчислити суми лікарняних та компенсації за дні невикористаної відпустки, що слід виплатити працівникові при звільненні.

Резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах надає послуги нерезиденту: як визначати об’єкт оподаткування? Юридична особа, засновником якої є нерезидент, займається розробленням програмного забезпечення і планує зареєструватися як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах. На що треба зважити при розрахунку суми податку, якщо юрособа за певну плату буде виконувати замовлення з розроблення і тестування програмного забезпечення:

а) для засновника (тобто для пов’язаної особи);

б) для іншого нерезидента?

Докладно читайте про це у статті за посиланням.

Чи можуть інтернет-провайдери складати зведену податкову накладну? Наразі багатьох інтернет-провайдерів було переведено зі спрощеної системи оподаткування на загальну, і відповідно їм довелося реєструватися платниками ПДВ. І в них виникає запитання: чи можна складати зведені податкові накладні на неплатників ПДВ? Адже клієнтами інтернет-провайдерів є переважно звичайні фізособи. Докладна відповідь тут.

Оновлення НП(С)БО 21: що вдосконалив Мінфін? Ухвалено зміни до НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Мінфіну від 10.08.2000 № 193. Вони запрацюють, щойно буде офіційно оприлюднено наказ Мінфіну від 24.09.2024 № 460 щодо внесення цих змін. Станом на 04.11.2024 наказ ще не опубліковано. Як пафосно заявляли державні бухоблікові методологи у Повідомленні про оприлюднення проєкту вищезгаданого наказу, поправки підготовлено з метою приведення деяких норм НП(С)БО 21 у відповідність до вимог чинного законодавства та МСФЗ, зокрема Міжнародного стандарту фінансової звітності для малих та середніх підприємств та МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів» щодо формування у бухгалтерському обліку інформації про операції в іноземних валютах. Ми розповіли, що ж зміниться та чи доведеться підприємствам оновлювати свою облікову політику.

Для реєстрації заблокованої податкової накладної не вистачає ліміту: чому так відбувається та як зареєструвати накладну? Реєстрацію податкової накладної (далі – ПН) в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено. Заповнюючи декларацію за звітний період, у якому було складено цю ПН, постачальник відобразив її дані в таблиці 1.1 додатка 1. Але згодом він отримав витяг із системи електронного адміністрування ПДВ про другий ліміт, і виявилося, що для реєстрації заблокованої ПН не вистачає декількох копійок. Ми розглянули, чому виникла така ситуація і що робити, щоб після прийняття комісією ДПС рішення про реєстрацію цієї ПН її було зареєстровано за рахунок саме другого, а не основного ліміту.

Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерція:

  • аналізуємо зміни у НП(С)БО 27;
  • оформлюємо ПН на компенсацію вартості комунальних послуг;
  • заповнюємо декларацію з ПДВ за новою формою.

Корисного вам читання!

 

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали