• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Укладення договору оренди землі: істотні умови і не тільки

16.04.2019 1273 0 1

Акценти цієї статті:

  • форма договору та реєстрація права оренди;
  • істотні умови договору (відповіді на актуальні запитання);
  • мінімальний та максимальний строки оренди;
  • плата за оренду державних/комунальних земель VS приватних земель;
  • агрохімічна паспортизація земельної ділянки (чи обов’язково її проводити перед укладенням договору та вказувати на це в договорі).

Із року в рік сільгоспвиробники намагаються збільшити або утримати свої земельні банки. Тому актуальність питання укладення договору оренди земельної ділянки не зменшується. Під час оформлення орендних правовідносин виникають одні й ті самі запитання: який строк оренди, розмір орендної плати, її форма та інші. Тож розглянемо основні аспекти, які стосуються договору оренди земельної ділянки.

Орендні відносини регулюються Земельним та Цивільним кодексами (далі – ЗК, ЦК), Законом від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161), іншими нормативно-правовими актами та договором оренди.

Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння та користування земельною ділянкою, яка необхідна орендареві для провадження підприємницької або інших видів діяльності (ст. 1 Закону № 161). Тобто оренда ґрунтується на волевиявленні сторін, яке фіксується у договорі, не може бути безоплатною, полягає у користуванні чужою земельною ділянкою протягом певного часу.

Сторонами договору оренди є орендодавець та орендар.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали