Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Орендна плата після проведення всеукраїнської НГО

13.08.2019 1221 0 3

Виплата оренди – 2019

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • чи впливає автоматично на розрахунок орендної плати проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки (далі – всеукраїнська НГО) земель сільгосппризначення;
  • коли цьогорічна орендна плата обчислюється виходячи з даних всеукраїнської НГО, а коли – так само, як і торік;
  • чи треба вносити зміни до договору оренди землі;
  • як бути з розрахунком орендної плати за землі державної та комунальної власності.

За цією темою див. також «Сплата орендної плати: як, коли, скільки»; «Де взяти витяг про НГО земельної ділянки»; «Витяги про НГО землі потрібно оновити»; «Як впливає всеукраїнська НГО на орендну плату»; «Унесення змін до договору оренди землі: усе, що слід знати».

Орендна плата – це істотна умова договору оренди земельної ділянки. Орендодавець має своєчасно отримувати орендну плату в установленому договором розмірі. Інакше він може ініціювати дострокове припинення договору оренди землі шляхом його розірвання (ст. 32, 24 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі», далі – Закон № 161). Орендар, зі свого боку, бажає користуватися земельною ділянкою протягом установленого договором строку. Саме тому йому важливо правильно визначити суму орендної плати та своєчасно виплачувати її орендодавцеві.

Цього року, як ніколи, питання розрахунку орендної плати є найбільш популярним серед аграріїв. Адже наприкінці минулого року на виконання постанови КМУ від 07.02.18 р. № 105 проведено всеукраїнську НГО сільгоспземель за межами населених пунктів, затверджену наказом Мінагрополітики від 16.11.18 р. № 552 та введену в дію з 01.01.19 р. Дані всеукраїнської НГО внесено до Державного земельного кадастру, і тепер виготовлення витягу з технічної документації про НГО окремої земельної ділянки (далі – витяг) здійснюється виходячи із всеукраїнської НГО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали