• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Винагорода за підсумками роботи за рік

10.12.2019 1245 0 0

Закриття бухгалтерського року: згадати все!

Винагороду за підсумками роботи за рік або річну премію часто називають «тринадцятою зарплатою». Це своєрідний бонус від роботодавця, який залежить від фінансових результатів діяльності підприємства.

Виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік і премій за спеціальними системами й положеннями належать до складу зарплати як інші заохочувальні виплати (ч. 3 ст. 2 Закону Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», далі – Закон № 108). Тому, незалежно від назви, прийнятої на підприємстві, така винагорода належить до заохочувальних виплат.

Відповідно до ст. 15 Закону № 108 умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються в колдоговорі. Право на отримання працівниками винагороди за підсумками роботи за рік може закріплюватися внутрішніми документами, наприклад Положенням про систему оплати праці, Положенням про преміювання або Положенням про виплату винагороди.

Якщо колдоговору на підприємстві не укладали, погодити ці питання потрібно з виборним органом профспілки або представником трудового колективу (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

У таких документах слід зазначити порядок визначення розміру винагороди, терміни виплати та підстави її невиплати або зменшення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали